חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
פלדנקרייז
לייעוץ חינם חייגו:

כיצד פלדנקרייז יכול לסייע למבוגרים בגיל השלישי?

המודעות לנפש בריאה בגוף בריא גדולה ומשמעותית בימנו יותר מתמיד, וזאת בקרב מרבית שכבות הגילאים ובייחודיות בקרב בנות ובני הגיל השלישי. אחת השיטות הפופולאריות והמובילות בשנים האחרונות לשמירה על הגוף והנפש היא שיטת פלדנקרייז לה מגוון של יתרונות חשובים לשיפור הרווחה הנפשית והגופנית שלנו. על השיטה וכיצד היא יכולה להתאים ולסייע במיוחד למבוגרים בגיל השלישי, בסיקור המיוחד הבא שהכנו עבורכם.

הפלדנקרייז היא שיטה לשיפור היציבה ותנועות הגוף המובילה ליכולות כלליות מיטביות יותר. השיטה הומצאה על ידי ד"ר משה פלדנקרייז (1904-1984), פיזיקאי יהודי שחיפש דרכים לשיפור תנועות הגוף ללא מאמץ גבוה מדי. השיטה שהמציא הביאה לשינוי בהרגלים קיימים לבריאים יותר ומאפשרת תנועה מיטבית לגוף. היא נפוצה ומוכרת בקרב רבים בגיל השלישי, אך ישנם גם לא מעט צעירים יותר המאמצים את התרגילים השונים שהיא מציעה בשל יתרונות שונים שנפרט בהמשך. הייחודיות בפלדנקרייז מבוססת על פיזיולוגיה ואנטומיה של מערכת העצבים והתנועה ובוחנת התפתחות תנועתית. השיטה גורמת לכל הגוף לאזן מאמצים, להפוך תנועתיות לקלה יותר ומאפשרת התנסות, לימוד וגילוי בהם המתרגלים למדים לנוע למטרת שיפור ושדרוג היציבה והתנועה לחלקה יותר.

היתרונות הבולטים של השיטה

השיטה למעשה מתאימה בבסיסה לכל שכבות הגילאים, החל מילדים ועד למבוגרים, והיא אינה מצריכה מצב פיזי ספציפי נתון אך בהחלט כדאי להיות במצב גופני סביר מבחינת התנועתיות. עקרונות השיטה מניבים למתרגלים מגוון יתרונות חשובים ביניהם:

  1. הפחתת מאמץ, כאבים ומגבלה בתנועה.
  2. שיפור יכולות ההקשבה והריכוז.
  3. שיפור יכולות תנועה וקואורדינציה.
  4. שיפור יכולות נשימה ממוקדות.

אל תוותרו על עצמכם, בכל גיל

ככל שאנו מתבגרים הגוף חייב להמשיך לבצע ולהרגיש תנועתיות נכונה. שמירה על הבריאות שלנו, גם מנטלית וגם פיזית, באה לידי ביטוי בהמשך התנועתיות החלקה, ביציבה נכונה ובפעילות גופנית משמעותית מדי יום. עבור בני ובנות הגיל השלישי, חוג פלדנקרייז למבוגרים יכול להוות דרך נפלאה לשמור על שגרה בריאה ברמה הנפשית והפיזית, להפחית כאבי גוף משמעותיים במפרקים, גב, רגליים וכו' שמבקרים אותנו לעתים קרובות ככל שאנו הולכים ומתבגרים, וגם על הדרך להכיר דמויות חדשות ולהעשיר את מעגל החברים בעזרת פעילות קבועה וחיונית.

אי לכך אנחנו בהחלט יכולים להמליץ עבורכם, בני ובנות הגיל השלישי, לנסות ולאתר חוג או פעילות מסודרת העוסקת בפלדנקרייז המאפשרת התנסות עם הדרכה וליווי מקצועי של גורם מוסמך בתחום. אנחנו בטוחים שתתאהבו ותכניסו מימד חדש ובריא לחייכם. שיהיה בהצלחה!

תוכן עניינים