חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
פלדנקרייז
לייעוץ חינם חייגו:

אימוני כוח בחדר כושר: בין ברזל לעוצמה, המסע לשריר

לכולנו יש את הרגע בו אנחנו מדמיינים את עצמנו חזקים יותר, גמישים יותר ועם ביטחון עצמי. זה הזמן לדמיין את עצמנו עם גוף חטוב, יציב ולהתחיל לפעול כדי שנגיע ליעד. עולם אימוני כוח בחדר כושר הוא עולם מרתק בו האתגר הפיזי פוגש את האתגר המנטלי. במהלכו אנחנו מתחזקים הן מבחינה גופנית והן מבחינה נפשית. זה הזמן לצאת לדרך.

אימוני כוח יכולים לחזק את השרירים והעצמות. הם מאפשרים לנו להגן על הגוף שלנו מפני פציעות וזאת תודות ליציבה עוצמתית והם יכולים לסייע לשיווי המשקל ואפילו הקואורדינציה. התרגילים השונים תורמים לבריאות הלב וכלי הדרם, מאיצים את חילוף החומרים, מסייעים בשריפת קלוריות, משפרים את איכות השינה ואת מצב הרוח.

אימוני כוח בחדר כושר: כך נתחיל את המסע

הזמן המתאים להתחיל להתאמן הוא עכשיו. אין זה משנה אם מעולם לא התאמנו, אם אנחנו באים מעולם הקרדיו, אם יש לנו מטרות ספציפיות או אם אנחנו רוצים פשוט לחזק את הגוף שלנו, זה הזמן להיכנס לכושר. ישנן סיבות רבות להתמקד באימוני כוח כשאלו מאפשרים לנו להשיג תוצאות גבוהות ולהרגיש טוב יותר עם עצמנו בזמן אימון ומחוצה לו. כדי שנשיג את התוצאות שאנחנו חולמים עליהם עלינו להתחיל את המסע ולבצע את הצעדים הבאים:

הצעד הראשון – בחירת חדר כושר

הדבר הראשון שהכי יעזור לנו הוא לבחור את חדר הכושר המתאים ביותר עבורנו. המשימה היא למצוא חדר כושר הרצליה שיתאים לאופי, לסגנון החיים שלנו וליום יום שלנו. אנחנו צריכים לחשוב על המיקום של חדר הכושר, על קלות ההגעה אליו ואז להסתכל מה יש בו.

חשוב לבדוק איזה ציוד יש במקום כדי לוודא שנוכל לבצע את התרגילים שאנחנו באמת רוצים לבצע. כדאי להרגיש את האוויר במקום ולהתרשם האם אנחנו רוצים להיכנס פנימה. עוד קריטריון חשוב הוא כמובן המחיר ואפשר למצוא מקום שיתאים לנו גם מבחינת התקציב כך שנוכל להתמיד בו.

הצעד השני – בניית תוכנית אימוני כוח בחדר כושר

לאחר שבחרנו את חדר הכושר זה הזמן להתחיל לבנות לעצמנו את תוכנית האימונים אשר תתאים למצב הנוכחי שלנו ולמקום אליו אנחנו רוצים להגיע. רצוי להתייעץ עם מאמן כושר שיתאים לנו תוכנית בהתאם לרמת הכושר הנוכחית שלנו ולמטרות שאנחנו מגדירים בתחילת הדרך.

ביצירת תוכנית כושר חשוב לשים לב להדרגתיות, לגיוון התרגילים וגם למנוחה. כל אלה חשובים מאד להשגת הכושר. אנחנו יכולים להתחיל מתרגילים קלים יחסית, קצרים ובעצימות נמוכה ולאט לאט להתקדם כשאנחנו מרגישים מוכנים לכך.

הצעד השלישי – אימון תוך הקפדה על טכניקה נכונה

עכשיו אנחנו בעצם מוכנים לצאת לדרך ולהתאמן. הדרך היחידה להשיג את התוצאות הרצויות היא להקפיד על אימוני כוח אצל חדר כושר לפי התוכנית שלנו. עכשיו זה הזמן להגיע לאימונים בהתאם למה שקבענו מראש, לבצע את התרגילים השונים וכל הזמן לשים לב כי אנחנו שומרים על טכניקה נכונה.

את האימונים נתחיל ברמה הנוכחית שמתאימה ליכולות שלנו ונעלה את הקצב והמשקלים עם הזמן. המשימה היא לא להרים את המשקלים הגבוהים ביותר אלא להצליח למצוא את האיזון שלנו ולהתקדם בקצב שהגוף שלנו מרגיש איתו בנוח. עדיף לנו להתמקד בתנועה, בשליטה בגוף ולא רק במשקל.

5 טיפים לאימוני כוח בחדר הכושר

  • התייעצות – בכל שאלה חשוב לעצור ולשאול את המדריך כיצד לפעול.
  • הקשבה – עלינו להקשיב לגוף שלנו, למתוח את הגבולות בעדינות, אך בהדרגה.
  • נשימה – נשימה עמוקה ומודעת היא חלק בלתי נפרד מהאימון ויש להקפיד עליה.
  • התמדה – חשוב להגיע לחדר הכושר בהתאם לתוכנית ולזכור כי התמדה מובילה לתוצאות.
  • FIT סטודיו – בבחירה בסטודיו מתאים אנחנו צפויים להגיע לתוצאות גבוהות.

תוכן עניינים