חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
פלדנקרייז
לייעוץ חינם חייגו:

טרמפולינה לחצר לאימוני כושר – היתרונות

טרמפולינה לחצר יכולה להיות כלי נהדר לאימוני כושר. היא יכולה לשפר לא רק את הכושר הגופני אלא לרומם את הנפש ולהעלות את מצב הרוח בכל רגע נתון. האימון האירובי המתבצע בקפיצה יעיל מאד, שורף קלוריות, מחזק את השרירים ומשפר את שיווי המשקל והקואורדינציה. הצבת טרמפולינה בחצר לאימוני כושר יכולה להיות מצוינת לכל בני המשפחה, קטנים וגדולים והפעילות עליה ניתנת להתאמה לכל רמת כושר. בכתבה זו נסרוק את כל היתרונות שלה.

אימון אירובי יעיל

קפיצה על טרמפולינה מעלה את הדופק ויכולה לשמש כאימון אירובי יעיל מאד. האימון על הטרמפולינה משתווה לריצה, שחייה ולמעשה לכל אימון אחר שמעלה את הדופק. היתרון כאן הוא שהאימון יכול להתבצע דקות ספורות או יותר מכך בהתאם לבחירה שלנו.

שריפת קלוריות

כמו כל אימון אירובי כך גם קפיצה על טרמפולינה יכולה להיות מעולה עבור אלו שרוצים לשרוף קלוריות. למעשה קפיצה במשך 10 דקות יכולה להוביל לשריפה של 100 קלוריות וזאת בהתאם לעצימות האימון. אם אנחנו בוחרים לשים טרמפולינה לחצר לאימוני כושר אנחנו בהחלט יכולים לצפות לתוצאות.

חיזוק שרירים

קפיצה על טרמפולינה מפעילה את כל קבוצות השרירים בגוף. היא מצוינת להתמקדות בשרירי הליבה, הרגליים והישבן וכל זאת ללא אימפקט חזק של הנחיתה. כל אלו שחושבים שקפיצה היא לא בשבילם בשל הנחיתה הקשה יחוו חוויה שונה לחלוטין בקפיצה על הטרמפולינה.

שיפור שיווי משקל

על מנת לקפוץ על הטרמפולינה נדרשת הפעלה של שרירים שונים ותיאום בניהם. התוצאה היא לימוד ושיפור שיווי המשקל. גם אם אנחנו ״רק״ קופצים למעלה ולמטה, בלי לעשות תרגילים שנראים מרשימים ומיוחדים, השרירים עובדים ושיווי המשקל בגוף מתעצם.

בניית עצם

קפיצה על טרמפולינה מפעילה לחץ קל על העצמות ומכאן שהיא יכולה להוביל לבניית עצם חזקה. הבחירה בטרמפולינה לאימוני כושר יכולה להיות מצוינת מבחינה זו כיוון שהעצמות לא נפגעות מהמכה של הקפיצה כפי שיכול לקרות בקפיצה רגילה בחוץ (כמו קפיצה על חבל).

טרמפולינה לחצר תורמת להעלאת מצב הרוח

אימון כושר יכול להוביל לשיפור מצב הרוח ובוודאי כשהוא מתבצע בקפיצה על טרמפולינה. הקפיצה משחררת אנדורפינים אשר מעלים את מצב הרוח ומפחיתים לחץ. היתרון של הטרמפולינה הוא ביכולת שלה לא רק להעלות את האנדורפינים אלא גם בהנאה שהיא גורמת לנו תוך כדי הפעילות שמובילה כמובן למצב רוח טוב יותר.

נגישות גבוהה של טרמפולינה לחצר

הבחירה של טרמפולינה איכותית לחצר יכולה להיות מעולה. ברגע שהיא בחוץ כל אחד יכול פשוט להתחיל באימון, בכל רמה שנדרשת, לזמן שנדרש וליהנות מתוצאות מעולות. האימון מתאים לגילאים שונים ויכולים ליהנות ממנה ילדים צעירים (בהשגחה) ומבוגרים וכל זאת בלי לצאת מהבית למכון כושר או מסגרת אחרת מרוחקת.

גיוון באימונים

חלק עשויים להסתכל על הטרמפולינה ולראות בה אמצעי לקפיצה למעלה בלבד אך בפועל אפשר לבצע באמצעותה תרגילים שונים. נכון שהקפיצה היא הבסיס אך מעבר לכך אפשר לבצע תרגילים כדוגמת ג׳אמפינג ג׳אקס ואחרים שהופכים את האימון למעניין ולכן מגבירים את הסיכוי שנבחר בו לעתים קרובות.

להשתמש בטרמפולינה בצורה המיטבית

טרמפולינה לחצר יכולה להיות תוספת נהדרת לחצר. חשוב מאד להקפיד על התקנה נכונה, על מרחב יציב כדי למנוע נפילות ולפרוס את רשת ההגנה כדי למנוע נפילות. כמו בכל אימון חשוב לבצע פעולה מבוקרת. ולהתקדם בהדרגה כשאפשר לקבל הדרכה בנוגע לתרגילים מורכבים.

בספורט סטוק נשמח לענות על שאלות בנוגע לבחירת טרמפולינה או ספת כושר לאימונים, לספק הדרכה בסיסית להתקנה ולהציע מחירים אטרקטיביים במכירה ישירה מהיבואן לצרכן.

תוכן עניינים